statystyki szczegółowe

Aktualności

Derby dla Pogoni

• autor: darkro, 2015-04-18 14:39

W derbowym pojedynku drużyn z byłego województwa siedleckiego "Pogoń" na wyjeździe wygrała z mińską "Mewą". Gole dla P01 zdobyli: Jakub Góralski, Krystian Król i Bartosz Kryszczuk.

"Mewa" Mińsk Mazowiecki - "Pogoń" Siedlce  0:3 (0:2)

0:1  Jakub Góralski

0:2  Krystian Król

0:3  Bartosz Kryszczuk

Obie drużyny często spotykały się w meczach ligowych i towarzyskich. Każda potyczka była bardzo wyrównana. Tak i było tym razem. W pierwszych minutach spotkania "Pogoni" udało się zaskoczyć defensywę gospodarzy, Jakub poszedł do końca za piłką aż do linii końcowej i z bliska wepchnął piłkę do siatki. Szybko zdobyty gol ustawił pojedynek. Aby odwrócić losy meczu, "Mewa" musiała zaatakować większą liczbą zawodników. Na dwa:zero podwyższył Krystian, jego strzał z ok. 30 metrów znalazł drogę do bramki miejscowych.

W drugiej połowie tylko jedna z wielu prób, ze strony piłkarzy obu zespołów, została zwieńczona golem. Bartosz wykorzystał sprytne dogranie Patryka i ustalił wynik derbowego spotkania.

Przed nami dwutygodniowa przerwa na przygotowania do rundy rewanżowej. Zespół P01 podejmie ekipy Józefovii (1:3), AS Radomiaka (0:4), SEMP Ursynów (1:2) i "Mewy" Mińsk Maz (3:0). Wyjedzie do Radomia na mecze z "Bronią" (1:0) i "Juniorem" (1:1).