statystyki szczegółowe

Aktualności

Arcyważne trzy punkty

• autor: darkro, 2016-05-14 20:44

W drugiej kolejce rewanżowej P01 pokonał na swoim stadionie AS Radomiak 1:0. Złotego gola zdobył Jakub Góralski po indywidualnej akcji.

Pogoń Siedlce - AS Radomiak Radom 1:0 (1:0)

1:0  Jakub Góralski

Przed meczem popsuła się pogoda. Zaczął padać deszcz. Po kilkunastu minutach gry piłkarze przyzwyczaili się do gry na śliskiej nawierzchni.

W pierwszej połowie mało było składnych akcji. Najczęściej rozgrywano piłkę w środku boiska. W szarpanej grze gospodarze byli stroną przeważającą. Pogoń częściej zapędzała się pod bramkę gości. Po jednej z takich akcji Jakub dostał piłkę na linii pola karnego, mimo asysty obrońców zdołał się obrócić z piłką w stronę bramki i precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę zaskoczył bramkarza Radomiaka.

Po rzucie wolnym golkiper przyjezdnych w dobrym stylu wybronił piłkę. Kolejną groźną akcję wykreowała ofensywa miejscowych. Wypad Jakuba zakończył się czystym wybiciem piłki wślizgiem przez jednego z obrońców Radomiaka.

Przyjezdni odpowiedzieli ostrym uderzeniem z dystansu, Szymon z problemami sparował piłkę na rzut rożny.

Po przerwie Radomiak, nie mając nic do stracenia, ruszył do ataku. Pogoń została zamknięta na własnym polu karnym. Niekiedy nasi defensorzy ratowali się wybijaniem piłki na oślep. Cofnięcie się Pogoni dawało gościom więcej miejsca na rozegranie piłki. Gospodarze wyczekiwali na wyprowadzenie zabójczej kontry. szybkie ataki Pogoni stanowiły duże zagrożenie dla bramki przyjezdnych. Jedna z kontr powinna zakończyć się zdobyciem gola. Bramkarz Radomiaka na róg wybił piłkę po strzale z bliskiej odległości.

Ostatnie minuty meczu upłynęły pod znakiem zdecydowanych ataków Radomiaka. Strzały z dystansu nie sprawiły trudności naszemu bramkarzowi. Niepokój budziły seryjnie bite rzuty rożne przez gości. Pogoń dużo bramek traciła po tym fragmencie gry. Tym razem defensywa poradziła sobie z piłkami wstrzelanymi w pole karne.

Mecz walki został rozstrzygnięty po jednej akcji. Cieszą zdobyte punkty, zaangażowanie, wola zwycięstwa. Do wykończenia niektórych akcji można mieć zastrzeżenia. Jest tydzień czasu na wyeliminowanie mankamentów w grze P01. Sprawdzianem siły Pogoni będzie najbliższy mecz z Drukarzem.

AS Radomiakowi życzymy udanej walki o zachowanie statusu pierwszoligowca.