statystyki szczegółowe

Aktualności

Wyrwany punkt

• autor: darkro, 2016-08-31 20:37

Na zakończenie wakacji P01 szczęśliwie remisuje z Legionovią 1:1. Do remisu doprowadził Sebastian Bober, wykorzystując rzut karny. Gospodarze przez 35 minut drugiej połowy grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą otrzymał Gracjan za faul taktyczny.

Pogoń Siedlce - Legionovia Legionowo 1:1 (1:1)

0:1  rzut wolny

1:1  Sebastian Bober (rzut karny)

czerwona kartka - Gracjan Sadokierski (45 min.)

żółta kartka - Sebastian Bober

Legionovia to dla Pogoni nieznany rywal w ligowej rywalizacji. Być może z chęci rozpoznania umiejętności beniaminka wynikała ostrożna postawa gospodarzy. Zbyt ospale miejscowi wchodzą w mecz. Przyjezdni już pierwszą akcją pokazali, że powalczą o pełną pulę. Goście wykorzystują każdy błąd. Pierwsza strata piłki kończy się celnym uderzeniem na naszą bramkę, Marcin z trudem wybronił piłkę. Drugi błąd formacji obronnej przynosi Legionovii rzut wolny na wprost bramki, dwa metry przed polem karnym. Piękne uderzenie nad murem, pod poprzeczkę, otwiera wynik meczu.

Rośnie tempo gry. Pogoń podejmuje wyzwanie. Jedna z akcji siedlczan zostaje zakończona groźnym strzałem na bramkę, bramkarz Legionovii w dobrym stylu nogami wybija piłkę na rzut rożny. Goście odpowiadają szybkimi oskrzydlającymi atakami. Siedlecka obrona ma duże kłopoty z upilnowaniem silniejszych fizycznie napastników. Jeden z licznych ataków Legionovii został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym; w stykowej sytuacji sędzia dyktuje rzut wolny z okolicy pola bramkowego. Sprytnie rozegrany stały fragment gry kończy się uderzeniem w boczną siatkę bramki Pogoni.

Siedlczanie nie pozostają dłużni. Z upływem czasu gry otrząsnęli się po stracie gola. Jedna z akcji została przerwana faulem w polu karnym gości. Sebastian skutecznie wykonuje jedenastkę.

Chwilę później strzelec wyrównującego gola popisuje się główką po zagraniu piłki z prawej strony przez Jakuba. Piłka o pół metra mija lewy słupek bramki.

W końcówce pierwszej połowy Marcin dwukrotnie ma kłopoty ze złapaniem piłki. Obrona skutecznie zaasekurowała swojego bramkarza.

Druga część meczu fatalnie ułożyła się dla Pogonistów. Gracjan, w sytuacji bezpośredniego zagrożenia bramki, fauluje mijającego go napastnika gości. Za ten faul taktyczny zostaje ukarany czerwoną kartką.

Rzut wolny dla Legionovii. Tym razem piłka uderzona dołem przy słupku. Marcin broni strzał i dobitkę. Osłabiona Pogoń została zepchnięta do obrony, czasem desperackiej. Warunkiem utrzymania remisu była tytaniczna praca w destrukcji. Zamknięta na swojej połowie drużyna gospodarzy sporadycznie wyprowadzała kontry, bez większego zagrożenia dla bramki Legionovii. Pogoń skupiona była na obronie jednego punktu. Przewaga gości rosła z każdą minutą. Siły opuszczały naszych piłkarzy. Gospodarze ponosili koszty gry w liczebnym osłabieniu. Dobre zawody w bramce rozgrywał Marcin. Kilka jego interwencji uratowało Pogoń przed porażką.

Ostatecznie Pogoń po heroicznym boju ratuje remis. Wielkie słowa uznania za wysiłek włożony w to spotkanie. W takich momentach, w trudnych meczach, tworzy się zespół. Dziś narodził się duch ekipy, która osiągnie cel, jakim jest zachowanie pierwszoligowego bytu.